قوس سیاسی قالیباف انتخابات محمدباقر قالیباف

قوس: سیاسی قالیباف انتخابات محمدباقر قالیباف انتخابات شورای شهر اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی جلوس آقای شهردار بر صندلی ریاست ستاد اجرایی فرمان امام ، «تیک آف» خلبانِ اصولگ

در پشت صحنه جناح اصولگرا خبرهای مهمی وجود دارد . یک جدال سنگین به راه افتاده است ؛ هر کس خود را میراث دار رای ۱۶ میلیونی می داند .

جلوس آقای شهردار بر صندلی ریاست ستاد اجرایی فرمان امام ، «تیک آف» خلبانِ اصولگ

چرا انتخابات هنوز جهت «قالیباف» تمام نشده است؟ /«تیک آف» خلبانِ اصولگرایان جهت انتخابات ۱۴۰۰ /جلوس آقای شهردار بر صندلی ریاست ستاد اجرایی فرمان امام

عبارات مهم : سیاسی

در پشت صحنه جناح اصولگرا خبرهای مهمی وجود دارد . یک جدال سنگین به راه افتاده است ؛ هر کس خود را میراث دار رای ۱۶ میلیونی می داند .

به گزارش نامه نیوز ؛انتخابات جهت محمد باقر قالیباف گویا هنوز تمام نشده هست؛ او حرف های تند و تیز می زند، دولت را برابر خود می بیند، به افتتاح های عجیب روی آورده و حتی بعضی دیدارها را انجام داده که جهت اهل نظر جالب بوده هست. این اتفاقات در حالی تجربه می شود که همزمان گمانه زنی ها درمورد آینده سیاسی او هم شدت یافته هست.

جلوس آقای شهردار بر صندلی ریاست ستاد اجرایی فرمان امام ، «تیک آف» خلبانِ اصولگ

اکنون پرسش این است که علت این بیش فعالی سیاسی محمدباقر قالیباف چیست؟ آیا او جهت رسیدن به مسئولیت جدیدش در حال نشان دادن استواری صورت روزهای انتخابات اش است؟ آیا او می خواهد به همه بگوید که همچنان صورت مهم منتقد دولت است؟ آیا او همچنان جهت بدنه اجتماعی خود خبر می فرستد؟ کدام یک از این پرسش ها به اوضاع امروز نزدیک تر است ؟

قالیباف در کدام لباس ؟

فعلا مساله مهم این است که محمدباقر قالیباف بعد از خروج از بهشت در کدام دفتر ساکن می شود؟ حرف و حدیث که زیاد هست، بعضی معتقدند او به نیروهای مسلح باز خواهد گشت . گمانه هایی هم در این مورد جهت حضور در چند پست مطرح شد آخرین خبرها ولی فعلا حاکی از آن است که او برنامه ای جهت بازگشت به آنجا را ندارد. بعضی دیگر هم شایعه کرده بودند که قالیباف به مشهد خواهد رفت ؛ آنها البته دیگر منظورشان شهردار شدن قالیباف در این شهر نیست آیا که اصولگرایان در انتخابات شورای شهر آنجا مانند پایتخت کشور عزیزمان ایران شکستی سخت را تجربه کردند . کسانی که می گفتند او به شهری می رود که رقیب مهم روحانی در انتخابات آنجا حضور دارد گمانه زنی کرده بودند که قالیباف معاون آستان قدس خواهد شد . این خبر هم چندان نزدیک به واقعیت به نظر نمی رسد .

در پشت صحنه جناح اصولگرا خبرهای مهمی وجود دارد . یک جدال سنگین به راه افتاده است ؛ هر کس خود را میراث دار رای ۱۶ میلیونی می داند .

نکته این است که بافت سیاسی مشهد در آن بخشی که اصولگرایان حضور دارند بیش تر به جبهه پایداری نزدیک است . کسانی که در این انتخاباتی که گذشت دور ابراهیم رییسی حلقه زدند ؛ آنها به صورت سنتی از رقبای سیاسی قالیباف به شمار می روند . مساله دیگر ولی این است که او به دو علت چندان تمایلی ندارد زیر سایه سیاسی ابراهیم رییسی باشد . او خود را شاید در سطح دیسیپلین سیاسی بالاتر از رئیسی دانسته البته همراه با آن همچنان می شود دلخوری هایی وقت انتخابات را مشاهده کرده هست. مساله ای که در اظهار نظرهای اطرافیان قالیباف مشهود است . آنها می گویند ابراهیم رییسی در روزهای آخر حاضر به کناره گیری نشده و فشارهای اطرافیان او موجب شده است تا محمدباقر قالیباف جهت عدم شکست جناح به علت حضور دو نامزد از کاندیداتوری منصرف شود .

حالا داغ سیاسی آن روزها همچنان گویا بر دل قالیباف و دوستانش باقی مانده هست. در این میان بعضی دیگر هم گمانه زنی کرده اند که قالیباف به دانشگاه آزاد خواهد رفت. بعضی گفته اند رییس خواهد شد و بعضی دیگر هم سطح او را تا اندازه معاون عمرانی پایین آورده اند . این گمانه هم چندان شاید نزدیک به واقعیت نباشد . علت مهم آن هم نسبت سیاسی قالیباف با علی اکبر ولایتی است .آنها از انتخابات سال ۹۲ به این سو همچنان دلخوری هایی از هم دارند . انتخاباتی که افرادی مانند قالیباف جهت بیان علت علت شکست اصولگرایان دو علت عمده ذکر می کنند : ۱- حضور و عدم کناره گیری سعید جلیلی ۲- نقش مهم علی اکبر ولایتی در ایجاد دو قطبی انتخاباتی روحانی /قالیباف

آنها گویا در از سال ۹۲ تا امروز چندان روی خوشی به هم نشان نداده اند و اوضاع سیاسی میان آنها چنان است که انتشار تصویر هایی مانند دیدار قالیباف با سرپرست دانشگاه آزاد نمی تواند نشانه ای از رفتن او به این سمت باشد. حال که قالیباف هم می داند اعضای مهم این دانشگاه نیز چندان تمایلی به او ندارند به نظر خودش هم چندان میلی جهت رفتن به آنجا نداشته باشد .

جلوس آقای شهردار بر صندلی ریاست ستاد اجرایی فرمان امام ، «تیک آف» خلبانِ اصولگ

اما از همان روزهای که او وارد انتخابات شد بعضی گمانه زنی کردند که ممکن است در صورت شکست در انتخابات او جزو صورت هایی باشد که به عضویت در مجمع تشخیص در آید . این گمانه گویا نزدیک به واقعیت است ؛ شایعاتی در این مورد شنیده شده است که می تواند رفتن او را به این جایگاه محتمل کند .

خبرها ولی حکایت از این دارد که ریاست محمد باقر قالیباف بر ستاد اجرایی فرمان امام قطعی شده است است . کسانی که این خبر را نقل می کنند می گویند قالیباف جهت حضور در این شغل بعد از آخر دوران شهرداری اش آماده می شود . به نظر او را از تابستان امسال به بعد در این لباس خواهیم دید :«ریاست ستاد اجرایی فرمان امام »

در پشت صحنه جناح اصولگرا خبرهای مهمی وجود دارد . یک جدال سنگین به راه افتاده است ؛ هر کس خود را میراث دار رای ۱۶ میلیونی می داند .

پشت پرده اعتراضات

جایگاه اداری قالیباف بعد از خروج او از بهشت هر چه باشد همچنان جواب یک پرسش مهم مبهم باقی مانده است :«دلیل رفتارهای سیاسی قالیباف از روزهای بعد از انتخابات تا امروز چیست ؟»

جلوس آقای شهردار بر صندلی ریاست ستاد اجرایی فرمان امام ، «تیک آف» خلبانِ اصولگ

کسانی که این پرسش را می پرسند در ذهنشان این پرسش را هم مرور می کنند که آیا انتخابات جهت قالیباف تمام نشده است ؟ پاسخ شاید بسیار روشن تر از آن چیزی باشد که تصور می شود . علت او جهت این اقداماتش دقیقا همان علت ابراهیم رییسی و سعید جلیلی جهت کارها اینچنین بعد از اردیبهشت ماه است . در پشت صحنه جناح اصولگرا خبرهای مهمی وجود دارد . یک جدال سنگین به راه افتاده است ؛ هر کس خود را میراث دار رای ۱۶ میلیونی می داند . جلیلی در پی تشکیل دولت سایه افتاده و از دفترش در خیابان پاستور در حال چیدن این کابینه مجازی است . هر روز کسان جدیدی به دیدارش می روند و او هم از برنامه هایش سخن می گوید . چند صد کیلومتر آن طرف تر یعنی جایی که ابراهیم رییسی حضور دارد ، رقیب روحانی در انتخابات صحبت های داغ آنچنانی می کند و خود را نماینده آن ۱۶ میلیونی می داند که به او رای داده اند .

حالا اینجا در پایتخت کشور عزیزمان ایران هم محمد باقر قالیباف بنا ندارد به این سادگی کرسی خودش را در سیاست ورزی به کسی واگذار کند . او نمی خواهد از جلیلی و رییسی عقب بماند .پس حال و روز این روزهای قالیباف قبل از آنکه مربوط به حسن روحانی باشد مربوط به تحولات پشت پرده جناح اصولگراست . همه چیز مربوط به جنگی است که با آتش بسیار در جایی که دیگران توانایی دیدن آن را نمی بینند برقرار است . قالیباف گویا همچنان به انتخابات نگاهی آشنا دارد . او و انتخابات با هم عجین شده است اند ؛ اگر کسی احساس کند که قالیباف از همین روز به ۱۴۰۰ فکر می کند چندان احساس نابجایی نداشته است .

واژه های کلیدی: سیاسی | قالیباف | انتخابات | محمدباقر قالیباف | انتخابات شورای شهر | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs