قوس سیاسی قالیباف انتخابات محمدباقر قالیباف

قوس: سیاسی قالیباف انتخابات محمدباقر قالیباف انتخابات شورای شهر اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات از جان کی‌روش و تیم‌ ملی چه می‌خواهیم؟

امروز بحث مهم رسانه‌ها آمادگی علیرضا علیپور و بازیکنان پارس جم جنوبی و دعوت از ۷ بازیکن استقلال تیم یازدهم جدول است ولی مگر کی‌روش از تیم انتهای جدولی برانکو که

از جان کی‌روش و تیم‌ ملی چه می‌خواهیم؟

از جان کی روش و تیم ملی چه می خواهیم؟

عبارات مهم : ایران

امروز بحث مهم رسانه ها آمادگی علیرضا علیپور و بازیکنان پارس جم جنوبی و دعوت از ۷ بازیکن استقلال تیم یازدهم جدول است ولی مگر کی روش از تیم انتهای جدولی برانکو که حقش زیاد هم بود ۹ بازیکن دعوت نمی کرد؟ کی روش تا چه زمانی باید خودش را به رسانه ها و کارشناسان ایرانی ثابت کند؟

مهدی شادمانی در عصر کشور عزیزمان ایران نوشت: «اعلام فهرست جدیدی از تیم ملی دوباره همراه شده است با انتقاداتی تقریبا گسترده از سرمربی تیم ملی؛ انتقاداتی از سوی رسانه های متفاوت که اعتقاد دارند که به دلایل مختلفی باید تعدادی بازیکن به تیم ملی دعوت می شده است اند و دعوت از چند بازیکن دیگر به درستی انجام نشده است.

از جان کی‌روش و تیم‌ ملی چه می‌خواهیم؟

روشی که رسانه ها در برابر فهرست تیم ملی گزینش کرده اند، روش جدیدی نیست و فقط هم منوط به کشور عزیزمان ایران نیست. یعنی در همه رسانه های دنیا باب است که فهرست تیم ملی به وسیله رسانه ها آنالیز می شود و کارشناسان نظرشان را در مورد آن می گویند ولی آن چه کشور عزیزمان ایران را از همه دنیا متمایز می کند اتفاقاتی است که به وسیله کی روش در نتیجه گیری تیم ملی رخ داده است.

یعنی با توجه به مدل افزایش کشور عزیزمان ایران به جام جهانی، کارنامه تیم ملی و بررسی بازی ها و نفراتش و البته با توجه به امکانات ساختاری که در فوتبال کشور عزیزمان ایران وجود دارد می تواند مدعی شد که تیم ملی در اوج نتیجه گیری اش هست. یعنی تیم ملی کشور عزیزمان ایران بعید است با هر سرمربی دیگری به آسانی به این نتیجه های برسد.

امروز بحث مهم رسانه‌ها آمادگی علیرضا علیپور و بازیکنان پارس جم جنوبی و دعوت از ۷ بازیکن استقلال تیم یازدهم جدول است ولی مگر کی‌روش از تیم انتهای جدولی برانکو که

تیمی که در سال ۲۰۱۰ حضور در جام جهانی را از دست داده بود و نسل و نفرات طلایی اش رو به انقراض بودند، حالا یک فهرست از بازیکنان جوان دارد که عالی ترین نتیجه ها را گرفته اند. به جرات در مورد تیم ملی کشور عزیزمان ایران می توان گفت که نتیجه گیری اش چیزی شبیه به سال ۱۹۷۸ هست. با این تفاوت که کشور عزیزمان ایران در سال ۱۹۷۸ عالی ترین امکانات آسیا را داشت و در حال حاضر به تایید مراجع بین المللی به زور کاغذ و مدرک رتبه هفتم را از نظر امکانات باشگاهی در اختیار دارد. حالا خیلی از مساله دور نشویم.

تیمی که از نظر امکانات و سخت افزار هفتم آسیاست، با یک مربی عالی ترین نتیجه ها را گرفته و تیم اول آسیا و تیم دوم دنیا به جام جهانی رسیده هست. با یک رکورد گل نخوردن شگفت انگیز و ترکیبی متغیر و جوان که نشان می دهد نسل طلایی هم در کار نیست.

خب حالا پرسش این است که ما از تیم ملی کشور عزیزمان ایران چه انتظاری داریم؟ بعید به نظر می رسد که در مورد تیم ملی مردم با نویسنده همراه نباشند که این عالی ترین نتیجه های ممکن است که به وسیله تیم ملی به دست آمده. اگر چنین توافقی وجود داشته باشد، دیگر انتقادهای معمول از سرمربی غیر منطقی به نظر می رسد.

از جان کی‌روش و تیم‌ ملی چه می‌خواهیم؟

یعنی شاید به عنوان نمونه مطبوعات انگلیس به خاطر رسیدن به پلی آف منتقد سرمربی باشند و به فیلان وفیسار بازیکن در تیم ملی اعتراض کنند ولی هنگامی که یک تیم عالی ترین نتیجه های را بدون دخالت رسانه ها گرفته هست؛ آیا باید کارشناسان رسانه ای مدام خودشان را داخل مساله ای بدانند که حریم سرمربی تیم ملی است.

کارلوس کی روش به عنوان سرمربی تیم ملی فهرستی از بازیکنان ساخته که حالا می شود به آنها افتخار کرد. مرور آن چه تیم ملی کشور عزیزمان ایران با جوانانش انجام داده شبیه به کاری است که آلمان کرده. یعنی کی روش از آماده ترین بازیکنانی که تشخیص می داده، استفاده کرده است که عالی ترین نتیجه های را به دست بیاورد. خب حالا چه اتفاقی افتاده که کارشناسان به فکر افتاده اند که باید آمادگی بازیکنان یک تیم باشگاهی را یادآوری کنند؟

امروز بحث مهم رسانه‌ها آمادگی علیرضا علیپور و بازیکنان پارس جم جنوبی و دعوت از ۷ بازیکن استقلال تیم یازدهم جدول است ولی مگر کی‌روش از تیم انتهای جدولی برانکو که

امروز بحث مهم رسانه ها آمادگی علیرضا علیپور و بازیکنان پارس جم جنوبی و دعوت از ۷ بازیکن استقلال تیم یازدهم جدول هست. ولی مگر کی روش از تیم انتهای جدولی برانکو که حقش زیاد هم بود، ۹ بازیکن دعوت نمی کرد؟ کی روش تا چه زمانی باید خودش را به رسانه ها و کارشناسان ایرانی ثابت کند؟ او بر طبق معیارهای خود بازیکن دعوت می کند و همان طور هم نتیجه می گیرد. بعید است این شیوه نیازی به توضیح جهت رسانه ها و کارشناسان داشته باشد.

فوتبال کشور عزیزمان ایران در همه سال های گذشته همه این کارشناسان و تذکرات و رسانه هایش را داشته. نه این که انتقاد کارشناسان و رسانه ها کار بدی باشد ولی قد و اندازه فوتبال و رسانه ها و کارشناسان ما مشخص است جهت رسیدن به نقاط بلندتر گاهی سکوت نتیجه ای بهتر از فریادن زدن به دست می دهد. مخصوصا در روزهایی که خودمان می دانیم ساختار و بنیه فوتبال مان چقدر نحیف و ضعیف هست. حالا که با چهارپایه در رتبه اول آسیا ایستاده ایم و با چشم نکبت به امارات وعربستان و چین و قطر و ژاپن و کره و استرالیا به عنوان تیم های بعد از خودمان نگاه می کنیم بد نیست به جای سنگ نینداختن جلوی پای تیم ملی سنگی از جلوی پای ملی پوشان برداریم.

از جان کی‌روش و تیم‌ ملی چه می‌خواهیم؟

تیم ملی کشور عزیزمان ایران بیش از این که به مهاجم آماده پرسپولی و پارس جم جنوبی نیاز داشته باشد، به تدارک و آ م ا ده سازی کامل جهت جام جهانی نیاز دارد. ما در روزهایی با پاناما بازی می کنیم که بازی با برزیل و تیم های اروپایی جهت دوستان آسیایی فراهم هست. ای کاش رسانه ها به جای آنالیز فهرست تیم ملی کمی به فدراسیون و دولت فشار بیاورند که زیاد کمک حال تیم قدبلندمان باشد.

پ.ن: این نوشته به هیچ وجه در نقد حق مسلم رسانه ها و کارشناسان جهت نقد و اطلاع رسانی نیست. این یک نقد است به مدلی از انتقاد که کمکی نمی کند و ادامه هم دارد.»

واژه های کلیدی: ایران | سرمربی | ایرانی | بازیکن | رسانه ای | رسانه ها | بازیکنان | جام جهانی | جام جهانی | سرمربی تیم ملی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs